İstanbul Bilecik Ambar

Bilecik Parsiyel Taşımacılık

Parça anlamına gelmekle birlikte aynı yol güzergahı üzerinde bulunan farklı yolculara ait ürünlerin aynı araçla taşınmasını tanımlayan Bilecik parsel taşımacılığı her ne kadar farklı şekillerde yerine getirilse de önemli olan birden fazla husus barındırmaktadır. Hizmetin tam olarak yerine getirilmesinde bu hususların önemi büyük olurken alınan yüklerin miktarları ve hacimleri de hesaplamada önemli yer tutmaktadır. Taşımacılık sektöründe önemli bir hizmet olarak görülmesinin yanı sıra aynı zamanda sahip olunan tüm parçaların aynı araçla sevk edilmesi de maliyetin düşük olmasını beraberinde getirmektedir. Bundan dolayı çeşitli ağır nakliyat taşımacılıkların yanında parsiyel taşımacılık oranı da yüksek seviyelerde gerçekleşmektedir.

Karayolu taşımacılık işlemlerinde parsiyel taşımacılık hesaplamaları metreküp, ağırlık ve iademetre ölçütlere göre yapılarak fiyat bildirimi bulunulmaktadır. Bilecik ambar işlemlerinin yanı sıra RUT planlamasına uygun olarak kara yolu araçlarıyla dağıtımlar gerçekleştirilmektedir. Genel itibariyle ambar-depo kullanımlarında yüklere sigorta işlemleri yapılması önemli yer tutarken mecburi sigorta yaptırılması da doğabilecek zararların karşılanmasında etkili olmaktadır. Bununla birlikte ambar giriş ve çıkışların planlı olmasıyla ürünlerin zamanında teslimi gerçekleşmektedir. Parsiyel taşıma işlemlerinde ambar kullanımlarında dikkatli olunması gerekirken telafisi imkânsız zararların ortaya çıkma ihtimali de her zamana için geçerlidir.

İstanbul-Bilecik nakliyat işlemlerinde genel itibariyle kara yolu araçları tercih edilirken bazı sebeplerden dolayı havayolu ya da demiryolu araç kullanımı da görülmektedir. Demiryolu araçlarında vagonun bir bölümü kiralanırken denizyolunda ise konteyner veya açık yük taşıma seçenekleri bulunmaktadır. Yapılan taşımacılıklarla birden fazla ürünün birlikte taşınması sağlanmaktadır. Eşyaların yüklenmesi, indirilmesi sırasında ortaya çıkabilecek karışıkların olmaması içinde azami dikkat gereklidir. Bununla birlikte nakliye işlemlerinde ürünlerin sıralaması önemli olurken envanter kaydı tutulması da ortaya olumsuz durumların çıkmasını büyük oranda engellemektedir. Bundan dolayı yol boyunca eşyaların yanlış adreslere teslim edilmesi söz konusu olmazken kaliteli bir şekilde paketlenmesiyle birlikte zarar görmeleri de imkân dahilinde değildir. Araç sevkiyat zamanlama planı ve işlemlerin akabinde belirtilen süre içinde teslimi de gerçekleşmektedir.

Kamyon, kamyonet veya TIR gibi araçlarla yapılan Bilecik parsiyel teslimlerinde hiçbir sorun olmamakla birlikte zamanında teslim edilebilmesi de planlı bir çalışmanın beraberinde gelmektedir. Bununla birlikte yapılan rezervasyon kapsamında hazırlanan bölümde eşyaların ya da çeşitli ürünlerin güven içinde belirtilen adrese ulaştırılması da sağlanmaktadır.

Bir Yorum Yazın